Finał Konkursu „Pokaż Nam Język” w Gdańsku

Data publikacji: czerwiec 2017

Konkurs językowy „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższe Szkoły Bankowe odbywa się każdego roku w naszej szkole.  Tematem przewodnim  XVII edycji jest: „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wielu”.

Konkurs składa się z trzech etapów. I Etap – zawody szkolne, odbył się w terminie 6 – 13.04.2017r. i polegał na rozwiązaniu testu on-line z wybranego języka (angielskiego lub niemieckiego). Z naszej szkoły 10 uczniów postanowiło sprawdzić swoją znajomość języka obcego. II Etap to półfinał ogólnopolski, który rozegrany został 24.04.2017r. i polegał na udzieleniu odpowiedzi w języku obcym na dwa otwarte pytania związane z tegoroczną tematyką konkursu i wysłaniu prac on-line.  Z naszej szkoły do półfinału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 3 uczniów z  języka niemieckiego oraz 1 uczennica z języka angielskiego.

Uczennice Estera Sawica z klasy 2a i Wiktoria Dżumak z klasy 1c zostały zakwalifikowane i zaproszone do udziału w III Etapie konkursu – finale ogólnopolskim, który odbędzie się 01-02.06.2017r. w Gdańsku. Uczennice znalazły się w gronie 25 uczniów z całej Polski, którzy najlepiej napisali prace w półfinale z języka niemieckiego.

Gratulujemy!!! Trzymamy kciuki.

Autor: mgr Wioletta Nyszler