Słoneczna pogoda, grupa śpiewających osób i „Mamma Mia” – wycieczka do Łodzi i Warszawy

Data publikacji: czerwiec 2017

26 maja  grupa szkolnych chórzystów wraz z opiekunami udała się na dwudniową wycieczkę do Łodzi i Warszawy.

W Teatrze Powszechnym w Łodzi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. ,,Pomoc domowa”. To znakomita komedia Camolettiego w brawurowym przekładzie Bartosza Wierzbięty, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi. Artysta ten znany jest szerokiemu gronu odbiorców jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych,

jak np: „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”. Wszystkim oglądającym spektakl przypadł do gustu, gdyż dostarczył wiele humoru i pozytywnych wrażeń.

W czasie wycieczki chórzyści mieli również szansę zwiedzić Manufakturę w Łodzi oraz uczestniczyli w warsztatach w Eksperymentarium. Następnego dnia dotarli do Warszawy, gdzie odbyli spacer połączony ze zwiedzaniem. Jedna z uczennic wcieliła się w rolę przewodnika i uczestnicy mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc np: Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Stadion oraz Plac Saski.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Muzycznym „Roma”, gdzie uczniowie obejrzeli wyczekiwany przez nich musical pt. „Mamma mia”. MAMMA MIA! to komedia romantyczna, która opowiada o marzeniach i ambicjach dziewczyny z lat 70. i z lat 90. Słońce, morze i uczucia  oraz miłosne podchody, składają się na opowieść o kobiecie, która chciała mieć wszystko i dziewczynie, która chciała żyć „długo i szczęśliwie”. I jak to w romansach bywa nikt się nie przejmuje, czego naprawdę chcą mężczyźni…Ogromna dawka emocji połączona z dużą dawką śmiechu, tańca i zabawy! Wycieczka była bardzo udana, a chórzyści czekają już na kolejny wyjazd!