Wycieczka do Śmiełowa

Data publikacji: październik 2017

12 października klasa II d odwiedziła Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Uczniowie spędzili ten dzień, zwiedzając pałac, w którym kiedyś gościł nasz wieszcz narodowy i oglądając przedmioty z nim związane, takie jak : pierwsze wydania jego dzieł i plakaty promujące ich inscenizacje oraz osobiste drobiazgi, w tym sztućce czy portfel.

II d uczestniczyła też w lekcji muzealnej na temat biografii autora „Pana Tadeusza”. Uczniowie dowiedzieli się, jak wiele wspomnień z pobytu z Wielkopolsce znalazło się w epopei narodowej i usłyszeli kilka zabawnych anegdot z życia Mickiewicza. Zdobytą wiedzę mogli utrwalić dzięki przygotowanym dla nich kartom pracy, które rozwiązali bezbłędnie.

Wycieczkę zakończył spacer po przypałacowym parku, w którym znajdował się między innymi „Ogródek Zosi” będący miejscem uprawy tradycyjnych ziół. Wszystkim przez cały czas towarzyszyło wrażenie, że Adam Mickiewicz w każdej chwili może pojawić się pomiędzy drzewami, a szczególnie gościnna atmosfera samego Śmiełowa sprawiła, że ten wyjazd wszyscy będą wspominać jeszcze przez długi czas.