Sukces Oli Baśkiewicz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK

Data publikacji: marzec 2018

W  czwartek 15.03.2018r. odbył się w Poznaniu etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Baśkiewicz  z klasy 3b, która uzyskała 10 miejsce w województwie wielkopolskim.

          Celem konkursu jest promowanie szeroko rozumianego zdrowego stylu życia i  zachowań prozdrowotnych. Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego, musieli zaprezentować akcję prozdrowotną przeprowadzoną przez siebie na terenie szkoły. Ola zaprezentowała akcję pt. „Drugie życie”, która miała na celu promowanie przeszczepiania narządów, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju.

Etap okręgowy olimpiady wymagał rozwiązania  testu z zadaniami dotyczącymi prawidłowego odżywiania się. Pytania były bardzo trudne, wymagana była szczegółowa wiedza dotycząca np. nazw witamin, kaloryczności związków chemicznych zawartych w pożywieniu, rodzaju enzymów trawiennych, mikroelementów i makroelementów w pokarmach roślinnych i zwierzęcych.

Gratulujemy Oli tak dużego sukcesu!