Wyróżnienie dla Natalii

Data publikacji: kwiecień 2018

14 kwietnia w gościnnych murach Zespołu Szkół Energetyczno – Górniczych w Koninie już po raz 16 zebrali się uczestnicy konkursu recytatorskiego Wielkopolska w poezji organizowanego przez C DN. Nie mogło oczywiście wśród nich zabraknąć recytatorów z naszego liceum. W tym roku byli to : Natalia Rosiak, Aleksandra Herudzińska oraz Agnieszka Świątek .
Jury pod przewodnictwem Jarosława Sparażyńskiego – instruktora d.s. recytacji z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie po wysłuchaniu ponad 20 prezentacji uhonorowało najlepszych recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych . Wśród laureatów znalazła się Natalia Rosiak, która otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej pt. Portret kobiecy.
Organizatorzy konkursu od lat starają się uatrakcyjnić konińskie spotkania z Wielkopolską w poezji, zapraszając gości związanych z literaturą i sztuką. Tym razem był to Bohdan Głębocki – autor powieści sensacyjno – fantastycznych. Pisarz w interesy jacy sposób opowiadał o swoich książkach , których akcja dzieje się w Poznaniu w czasach dwudziestolecia międzywojennego. Dzięki temu uczestnicy konkursu mogli się przekonać, że Wielkopolska może być inspiracją nie tylko dla poezji.