Estera na konkursie ,,Pokaż nam język”

Data publikacji: czerwiec 2018

 Nasz uczennica ESTERA SAWICKA w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Językowego :

” Pokaż nam Język! „

 Komisja Główna Ogólnopolskiego Konkursu : „Pokaż nam Język ” pod przewodnictwem prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza zakwalifikowała do finału ogólnopolskiego 25 uczniów z języka angielskiego i 25 z języka niemieckiego. Wśród finalistów z języka niemieckiego znalazła się nasza uczennica Estera Sawicka z klasy IIIa – tegoroczna maturzystka . Konkurs odbywa się już po raz 18. Przypomnijmy , że ubiegłoroczną edycję wygrała uczennica z naszej szkoły Wiktoria Dżumak. Wiktoria zdobyła pierwsze miejsce zdobywając tym samym Indeks Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Filologicznej wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów oraz
kartę upominkową do Empiku o wartości 500 zł każda . Jako zwyciężczyni   ubiegłorocznej edycji  nie mogła wziąć udziału w tegorocznym konkursie. Dla naszej tegorocznej maturzystki to już drugi finał w tym konkursie : Pokaż nam Język , w ubiegłym roku w Gdańsku  , Estera  znalazła się także wśród finalistów z całej Polski. Tegoroczny Finał odbywał się w Poznaniu a hasłem przewodnim konkursu była  Wolność . 2018 został ogłoszony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego temat przewodni konkursu w tym roku  brzmiał: „Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”. zagadnienia wg których przygotowywali się uczniowie dotyczyły tematyki wolności . Gratulujemy  Esterze dojścia do FINAŁU. Konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych oraz wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę.
Finał ogólnopolski  odbył  się w Poznaniu ( rok temu finaliści walczyli o indeks i nagrody  w Gdańsku) i trwał   2 dni  od 14 do 15 czerwca.