NARODOWE CZYTANIE W LO

Data publikacji: wrzesień 2018

18 września w sali nr 16,  społeczność uczniowska naszego LO  uczestniczyła po raz kolejny w Narodowym Czytaniu. Tym razem wybór padł na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.  W roku 100. Odzyskania Niepodległości, wybór jak najbardziej trafny.

Powieść Żeromskiego bowiem opowiada o pierwszych latach niepodległości Polski, pokazuje entuzjazm narodu, chęć odbudowy państwa, ale także błędy  i zaniechania popełniane w tym czasie. Jest to także opowieść o życiu młodego człowieka- Cezarego Baryki, jego wyborach politycznych i życiowych, o miłości ( walczą o niego trzy kobiety).

Biblioteka LO we współpracy z p. Anną Halabą i MDK w Słupcy ( podziękowania dla p. Anny Czerniak)  oraz uczniami , przygotowała mini spektakl -3 fragmenty tekstu zostały odczytane przez: narratora- dyr. Tadeusz Raczkowski, Cezarego- Miłosz Rogalski, Wandę- Aleksandra Herudzińska, Karolinę- Julita Kwitowska oraz Laurę- Katarzyna Hałas. Oprawą muzyczną zajęli się Damian Gorzelańczyk i Wojtek Dranikowski. Wszystkim dziękujemy za udział, uwagę i zapraszamy za rok.

55    56     Bez nazwy1      60