Sukces Pauliny Ławniczak w finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni Patriotycznych

Data publikacji: październik 2018

25 października 2018 r. w  Domu Kultury w Słupcy po raz trzeci odbył się finał XXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Biuro Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Celem konkursu była realizacja statutowych celów działania związanych z patriotyczno – obronnym oddziaływaniem wychowawczym na młodzież oraz kultywowaniem i popularyzowaniem tradycji narodowych i oręża polskiego. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież mogła pogłębić znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijać wrażliwość artystyczną, a także zainteresowania językiem polskim. Tegoroczny konkurs odbywał się pod honorowym patronatem starosty powiatu słupeckiego Mariusza Rogi oraz burmistrza Słupcy Michała Pyrzyka.

W finale wojewódzkim zaprezentowali się recytatorzy i uczniowie wykonujący pieśni patriotyczne reprezentujący powiaty: nowotomyski,  krotoszyński, słupecki, śremsko – średzki,  poznański,  wrzesiński, obornicki, gnieźnieński i ostrowski. W skład jury weszli: przewodniczący – Arnold Pujsza (Teatr Muzyczny w Poznaniu), członkowie: Iwona Kotzur (Teatr Muzyczny w Poznaniu) oraz Przemysław Stadnik (Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy). 

Miło nam poinformować, iż pierwsze miejsce w kategorii pieśni o tematyce patriotycznej przypadło Paulinie Ławniczak z klasy 3a, która w sposób bardzo dojrzały i wrażliwy zaprezentowała utwór Ludwika Starskiego „Warszawo ma”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!