TEATR I ZAGADKI EINSTEINA W ŁODZI

Data publikacji: październik 2018

24 października odbyła się wycieczka do Łodzi uczniów klas: 2b, 2a, 1a, 1b , 1c.
Zbiórka miała miejsce o godzinie 7:55 na przystanku autobusowym PKS i parę minut po godzinie ósmej autokar ruszył w kierunku miejsca docelowego, jakim była Łódź.

 Droga minęła spokojnie, w przyjaznej atmosferze i po około dwóch godzinach wycieczkowicze zatrzymali się tuż obok jednego z łódzkich teatrów. Niecałe czterdzieści pięć minut oczekiwania  spowodowanego przesunięciem się godziny rozpoczęcia spektaklu zostało całkowicie wynagrodzone  fantastycznym przedstawieniem pt. „Wszystko zostaje w rodzinie”, które zdołało rozbawić każdego ! Łzy, śmiech, mnóstwo emocji – a to wszystko dzięki wspaniałej ekipie aktorskiej  i dobrze napisanemu scenariuszowi.

 Po skończonym spektaklu grupa odliczyła się i ruszyła w kierunku kolejnej atrakcji znajdującej się w łódzkiej Manufakturze. Uczniowie liceum mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze na arenie, gdzie podzieleni na drużyny musieli strzelać do siebie z laserowych pistoletów. Jednym szło lepiej, drugim gorzej, jednak każdy bawił się tak samo wybornie!

 Ostatnim punktem wycieczki było Eksperymentarium, w którym każdy mógł zdobyć trochę wiedzy, wchodząc w interakcję z wieloma interesującymi  urządzeniami. Fizyka jest doprawdy ciekawa, skrywa wiele tajemnic i właśnie w celu ich odkrycia uczniowie przybyli właśnie tutaj.

Po skończonej zabawie nastała pora powrotu. Ekipa LO z Łodzi wyruszyła po godzinie 16:00, a na miejsce, tj. przystanek autobusowy w Słupcy, zajechała jeszcze przed 19:00. Wyjazd był bardzo udany. Nie wydarzyło się nic, co mogłoby popsuć czar spędzanego poza murami szkoły czasu. Wszyscy wrócili bezpiecznie do swoich domów, aby zregenerować siły na następny  pełen wrażeń czwartkowy dzień szkolny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA