Kino Szkoła po raz ostatni w tym roku kalendarzowym

Data publikacji: grudzień 2018

7 grudnia uczniowie klasy 3d po raz kolejny spotkali się z panem Łukaszem Nieradko, który w ramach projektu Kino Szkoła w interesujący sposób zaprezentował temat: Outsiderzy i buntownicy . Prowadzący skupił się głównie na wczesnej twórczości Jerzego Skolimowskiego. Młodzież mogła więc obejrzeć fragmenty filmów pt. Rysopis i Walkower .
Nie zabrakło również odniesień do innych dziedzin sztuki . Wykład wzbogaciły więc piosenki polskich zespołów rokowych: Śmierć dyskotece Lombardu, Józek nie daruję ci tej nocy Bajmu oraz Chcemy być sobą Perfectu, które w czasach PRL-u niosły ukryty przed cenzurą , ale czytelny dla przeciwników systemu przekaz .
Przy temacie buntu w kontekście polskiej sztuki i historii nie można było również pominąć filmu dokumentalnego pt. „Beats of Freedom – Zew wolności” , w którym legendy polskiej muzyki rockowej opowiadają o epoce lat 80. I właśnie fragmenty tego obrazu , a szczególnie archiwalne zdjęcia z festiwalu w Jarocinie i autentyczne wypowiedzi jego uczestników na pewno na długo zostaną w pamięci licealistów.