Słupecki Jarmark Świąteczny

Data publikacji: styczeń 2019

Grudzień jest miesiącem, w którym z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. To czas intensywnych przedświątecznych przygotowań, kupowania prezentów, pieczenia ciast oraz dekorowania  domu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i naszego powiatu , Urząd Miasta w Słupcy po raz kolejny zorganizował akcję – Magia Świąt w Słupcy. 9 grudnia na hali sportowej MOSiR zaprezentowało się ponad 50. wystawców dekoracji, wypieków i innych świątecznych drobnostek. Celem akcji jest m.in. prezentacje bogatego dorobku dziedzictwa kulturowego naszego miasta i powiatu, promocja regionalnych wyrobów, przedmiotów artystycznych oraz użytkowych o charakterze bożonarodzeniowym, a także potraw i produktów regionalnych. Przedsięwzięcie to  ożywiło słupecką starówkę, zintegrowało  środowisko lokalne i pozwoliło na wymianę doświadczeń między wystawcami.

W Jarmarku Świątecznym brali udział również uczniowie naszej szkoły, między innymi z klasy 1c oraz 2b. Sprzedawali oni stroiki i kartki, które najpierw zaprojektowała, a następnie wykonała młodzież LO w Słupcy. 

Czas umilały występy Orkiestry Dętej OSP w Słupcy oraz grupy tanecznej. Nie zabrakło też Mikołaja i Mikołajki z małym skrzatem, dzięki któremu dostawaliśmy słodkie prezenty i pamiątkowe zdjęcia.