Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Data publikacji: listopad 2019

Nagrody dla recytatorów

15 listopada w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się już po raz kolejny Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, który wpisywał się w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości . Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistz Miasta Słupcy oraz Starosta Słupecki.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych ( szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe) . W tej ostatniej jak co roku pojawili się reprezentanci LO : recytatorzy czyli Marta Ziółkowska i Miłosz Rogalski oraz wykonawcy pieśni patriotycznej czyli Dominika Wośkowiak i Maria Juszczak z towarzyszacym jej chórem z klasy 1bg.

Prezentacjom scenicznym przysłuchiwało się jury w składzie: Anna Czerniak , Katarzyna Rybicka oraz Jarosław Dębski. Najlepszy w swojej kategorii wiekowej okazał się Miłosz Rogalski, który zajął pierwsze miejsce za recytację wiersza Z. Herberta Potęga smaku, tuż za nim znalazła się Marta Ziółkowska, która zaprezentowała wiersz K. K. Baczyńskiego pt. Mazowsze. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że konferansjerami podczas konkursu byli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Malewicz i Miłosz Kaszuba.