,,Human sapiens” czyli teatr w naszym liceum

Data publikacji: kwiecień 2021

Homo sapiens czy Human sapiens – oto jest pytanie… Oczywiście – Human (pod warunkiem, że mówimy o młodzieżowej grupie  teatralnej działającej od niemal 20 lat pod egidą LO i MDK w Słupcy. Jej skład zmienia się co roku (jedni przychodzą, drudzy odchodzą), na szczęście nazwa  od dłuższego czasu pozostaje niezmienna, chociaż na samym początku było Bez  ikry, a potem Chaos albo  Krzyk.

Nazwa nawiązuje do profilu humanistycznego, którego uczniowie przez pewien czas stanowili podstawę zespołu. Jednak dzisiaj  Human sapiens jest  otwarty na wszystkich , którzy lubią bawić się w teatr bez względu na to, w jakiej klasie się kształcą.

Większość przedstawień przygotowanych przez zespół była prezentowana na scenie MDK lub podczas Nocy w Muzeum, a także na przeglądach teatralnych takich jak  Przegląd Małych Form Teatralnych w Środzie Wielkopolskiej czy Przegląd Teatralny Strefa Gry w Kole. Wiele z nich zostało wyróżnionych lub nagrodzonych.

Prezentowane zdjęcia pochodzą z lat 2004 –19 i niestety nie obejmują początkowej fazy działalności zespołu ze względu na brak utrwalonej na nośniku cyfrowym dokumentacji fotograficznej.