Współpraca z uniwersytetem medycznym

Data publikacji: maj 2021

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna “Skonsultuj z Farmaceutą” ma na celu pobudzanie świadomości społecznej w zakresie opieki i prewencji chorób cywilizacyjnych. W tym roku przedsięwzięcie dotyczy alergii, bowiem jest ona jedną z najczęstszych chorób występujących we współczesnym świecie.

W ramach tej akcji uczniowie z klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w spotkaniach on line, w trakcie których  wysłuchali wykładów prowadzonych przez studentki farmacji Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Inicjatorką spotkań i jednocześnie jedną z osób prowadzących zajęcia była absolwentka naszej szkoły, a także wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji  p. Aleksandra Miłos.

W trakcie zajęć prowadzące zajęcia p. Zuzanna Wójcik i p. Natalia Olszewska  zapoznały licealistów z wieloma zagadnieniami dotyczącymi przebiegu reakcji alergicznej oraz możliwościami leczenia objawów alergii. Młodzież dowiedziała się także, na czym polega opieka farmaceutyczna i czemu służą programy realizowane przez farmaceutów takie jak : „Drobne Dolegliwości”, „Nowy Lek”, „Recepta kontynuowana” czy „Szczepienia w aptekach”.

Wykłady prowadzone przez studentki uniwersytetu medycznego były dla naszych uczniów okazją do rozmów o kierunkach studiów, jakie oferują uniwersytety medyczne i o sposobie kształcenia studentów. Przyszłe farmaceutki udzieliły licealistom wielu cennych wskazówek, które na pewno w przyszłości pozwolą im dokonać właściwego wyboru kierunków studiów.