Wizyta uczniów ze szkół podstawowych

Data publikacji: czerwiec 2021

28 maja przed południem na korytarzach naszej szkoły można było spotkać grupki uczniów ze szkół podstawowych. Przypadek?

Oczywiście, że nie – przybyli oni na zaproszenie organizatorów konkursu literackiego ogłoszonego na początku kwietnia. Co prawda został on rozstrzygnięty już jakiś czas temu (o wynikach pisaliśmy na naszej stronie), ale organizatorzy zdecydowali się poczekać z rozdaniem nagród do czasu, kiedy szkoły zostaną otwarte.

Piątkowe spotkanie potwierdziło, że warto było poczekać. Do liceum zawitało ponad 20 uczniów z ośmiu szkół podstawowych naszego powiatu. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek w postaci babeczek z querkodem odsyłającym na naszą stronę internetową. Na początku laureatom wręczono dyplomy i  nagrody, a wszystkim uczestnikom konkursu – drobne upominki, następnie licealiści odczytali trzy  najwyżej ocenione prace konkursowe. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie naszej szkoły pod opieką uczniów klas drugich.

Mamy nadzieję, że  uczniowie szkół podstawowych wynieśli z piątkowego spotkania dobre wspomnienia i być może powrócą do naszego liceum we wrześniu lub za jakiś czas.