Integracja na świeżym powietrzu zamiast połowinek

Data publikacji: czerwiec 2021

Szczególnie częstym tematem poruszanym obecnie przy rodzinnych stołach jest trudny powrót  do szkoły po zdalnym nauczaniu. Dla wielu z nas stanowiło to nie lada wyzwanie.

Ledwie zabrzmiał pierwszy dzwonek we wrześniu, nie skończyliśmy jeszcze  dzielić się z koleżankami i kolegami z ławy szkolnej wspomnień z wakacji, a tu już sytuacja związana z pandemią spowodowała zamknięci szkół i powrót do nauczania zdalnego. Od 19 października do 14 maja trwała nauka zdalna i dlatego niewiele było okazji do wzajemnych spotkań i integracji. ominęło nas wiele wspólnych chwil, które mogliśmy spędzić wspólnie podczas np. podczas dnia patrona, klasowego spotkanie świąteczne, połowinek. Oczywiście organizowane były imprezy szkolne jak np. Dzień Samorządności, podczas którego wspólnie bawiliśmy się podczas różnych konkurencji online, jednak nie ma to jak spotkania na żywo.

Aby trochę zrekompensować nam czas spędzony w izolacji domowej wychowawcy klas drugich po gimnazjum w dniu 01 czerwca  zorganizowali dla nas piknik na terenach zielonych strzelnicy przy MOSiR w Słupcy. Na miejscu mieliśmy możliwość zintegrować się spędzając wspólnie czas czas na świeżym powietrzu (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa). Nie zabrakło również gier, zabaw, muzyki oraz rozmów. Nawet deszcz nie przeszkodził nam w przyjemnym spędzaniu czasu. Wspólne pędzenie czasu, pomimo konieczności zachowania wytycznych, choć na chwilę pozwoliło się nam oderwać się od pandemicznej rzeczywistości. 

Anna Bojarska kl.II Cg