Ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty filmowe

Data publikacji: czerwiec 2021

 

Gdzie pracował Tarantino, zanim został sławnym reżyserem? Ile kilometrów miała taśma filmowa z Potopem Jerzego Hoffmana? Niektórzy uczniowie z naszej szkoły znają odpowiedzi na te pytania, ponieważ brali udział w warsztatach filmowych zorganizowanych w ramach projektu Kino Szkoła.

16 i 21 czerwca po długiej covidowej przerwie do liceum zawitał pan Łukasz Nieradko, który spotkał się z najbardziej wytrwałymi uczniami z klas 1c, 2c, 2bg i 2 cg. Bohaterami jego wykładów byli Tarantino oraz Hoffman (oczywiście były to dwa oddzielne spotkania, ponieważ trudno znaleźć jakiekolwiek punkty styczne między tymi reżyserami). Warsztaty jak zwykle przebiegały w luźnej atmosferze i przetykane były fragmentami filmów. Omawiając twórczość Hoffmana prowadzący skupił się przede wszystkim na adaptacji Sienkiewiczowskiej trylogii, natomiast w wykładzie poświęconym Tarantino przedstawiał go jako niepokornego postmodernistę, który wypracował charakterystyczny dla siebie styl.

Mamy nadzieję, że po wakacjach uczniowie poznają kolejne sylwetki wybitnych reżyserów, a wykłady z panem Nieradko będą odbywały się znacznie częściej niż w tym roku.