Maturzyści  w Collegium Historicum

Data publikacji: listopad 2021

Dnia 15. 11 .2021 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu uczniowie naszego LO,  tegoroczni  maturzyści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach przygotowanych specjalnie dla nich przez pracowników naukowych  Wydziału Historii.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu Pana profesora Jana Miłosza  „ Sól nie tylko z Wieliczki – stare i nowe funkcje kopalni soli” oraz prelekcji  Pani doktor Anety Liwerskiej-Garsteckiej,,,Kąpiele lecznicze w starożytności”.

Po  wykładach młodzież wzięła aktywny  udział w  zajęciach warsztatowych  przygotowanych w  ,,średniowiecznej aptece”, gdzie zapoznano ich   ze sposobem wytwarzania kosmetyków  i leków według starodawnych receptur. Okazało się, że produkty te pod wieloma względami nie ustępują wytwarzanym współcześnie, a wiedza naszych przodków była imponująca . Uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z  procesem produkcji, ale również  sami wykonali  mydła zapachowe, kremy i napary ziołowe.  Pobyt na uczelni zakończyło spotkanie  młodzieży, dyr. szkoły Pana Tadeusza Raczkowskiego z Panią pełnomocnik  Dziekana Wydziału Historii prof.  dr hab. Agnieszką Jakuboszczak , ustalono plan kolejnych spotkań, a maturzyści  pełni  wrażeń,  ze sporym bagażem zdobytej wiedzy wrócili  do domu. Koordynatorem tych działań był Pan Henryk Szurek.                  

                                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 15.11.2021r. Uniwersytet Adama Mickiewicza  w Poznaniu objął patronatem klasy humanistyczne naszej szkoły.

 Podpisanie porozumienia odbyło się na  Wydziale Historii w budynku Collegium Historicum .

Pan dyrektor Tadeusz Raczkowski w tym dniu podpisał porozumienie o współpracy.Władze uczelni reprezentowali :

 Dziekan Wydziału Historii prof. dr hab. Józef Dobosz;

 Prorektor UAM ds. studentów i kształcenia prof. dr hab. Joanna Wójcik;

 Prodziekan Wydziały Historii ds. Jakości Kształcenia prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza, Pełnomocniczka Dziekana Wydziału Historii ds. współpracy ze szkołami prof. UAM dr hab. Agnieszka Jakuboszczak.

 

 

 

bardzo się cieszymy z przyjazdu na nasz Wydział i podpisania porozumienia. Jeszcze nie mam zdjęć ale chciałam już podać dane o które Pan prosił

Jak tylko będę miała zdjęcia to prześlę.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Agnieszka Jakuboszczak