DRZWI OTWARTE W LO SŁUPCA

Data publikacji: kwiecień 2022

 

Takiego ogromnego zainteresowania się nie spodziewaliśmy! W minioną sobotę, 2 kwietnia, odwiedziło nas liczne (można powiedzieć, że idące w setki:) grono  uczniów klas ósmych. Na naszych gości czekali w gotowości nauczyciele oraz uczniowie LO, którzy przygotowali wiele ciekawych informacji oraz niezapomnianych atrakcji specjalnie na ten dzień.Na samym początku ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły, która w tym roku jest mocno poszerzona o nowe profile do wyboru. Członkowie zespołu promocyjnego przedstawiali także pokrótce kryteria naboru oraz zapoznawali z działalnością szkoły t.j. projektach naukowych oraz językowych, współpracy z uczelniami, imprezach szkolnych oraz wielu innych.

Po spotkaniu informacyjnym ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić szkołę. Uczestniczyli w pokazach multimedialnych i doświadczeniach z chemii, fizyki i biologii. Dużym zainteresowaniem młodych gości cieszyły się łamigłówki językowe oraz matematyczne. Na końcu zwiedzania czekały na nich pyszne ciasto oraz napoje w naszej kawiarence. Najcenniejszy dla ósmoklasistów był jednak bezpośredni kontakt z uczniami liceum, którzy w tym dniu wcielili się w rolę przewodników i z dużą życzliwością podzielili się z odwiedzającymi swoimi doświadczeniami z codziennego życia szkolnego. A potwierdzeniem tego jak dobrze i swobodnie czują się uczniowie w LO, pośród wielu innych, było też to, że spontanicznie zaczęli tańczyć Belgijkę! Między innymi to dzięki temu ósmoklasiści mieli okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły.

Mamy wszelkie podstawy ku temu, aby tegoroczny Dzień Otwarty uznać za więcej niż udany, co niewątpliwie przełoży się na liczbę podań dostarczonych do szkoły na przełomie maja i czerwca.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA!