Współpraca z uczelniami

Data publikacji: styczeń 2023

Rozpoczęliśmy współpracę z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Koninie

Nasi licealiści na podium w konkursach języka angielskiego Akademii Nauk Stosowanych w Koninie!!! – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy (loslupca.pl)

Patronat Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 01.09.2020r. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu obejmie patronatem klasy biologiczno-chemiczne naszej szkoły.

Formalne podpisanie porozumienia odbędzie się 30.06.2020r.

Pismo Rektora UM w Poznaniu do dyretora LO w Słupcy 

Porozumienie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

W roku szkolnym 2015/2016 Liceum Ogólnokształcące w Słupcy nawiązało współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie. Efektem porozumienia jest utworzenie klas patronackich.

Relacje z działań podejmowanych w ramach tej współpracy na bieżąco będą umieszczane w danej zakładce.

 

5.”Szklany sufit, ruchome schody i moje miejsce na rynku pracy”

UEP – wykład grudniowy

4.Licealiści na Uniwersytetem Ekonomicznym

 5 kwietnia 2018r. w ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, uczniowie kl. 2a i 1a uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych „Oblicza WIGE”.

Młodzież miała okazję poznać studentów Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, którzy zaprezentowali swoje prace projektowe prowadzone w ramach stażu studenckiego i kół naukowych. Ich tematyka związana była głównie z nowymi technologiami np. „Blockchain”, „Od Wikipedii do DBpedii – badania nad jakością informacji”, „Czy automatyczny nadzór nad ruchem drogowym jest skuteczny?”, „Wyznaczanie tras statków przez analizę danych satelitarnych”. Uczniowie mogli się przekonać , czym się charakteryzują wirtualna i wzbogacona rzeczywistość i jak się je tworzy.

Prezentacje studentów i ich opiekunów były bardzo ciekawe i pokazały naszym uczniom możliwości przyszłego rozwoju.

 

3.Najnowsza historia Niemiec we współczesnym kinie niemieckim – ciekawe warsztaty językowe poprowadzone przez wykładowcę katedry filologii germańskiej PWSZ w Koninie pana Dariusza Dolatowskiego. Szczegóły w linku:

ANS-2

2.Podczas wizyty na UE w Poznaniu uczniowie LO wysłuchali ciekawego wykładu prof. Wojciecha Cellarego i poszerzyli swoją wiedzę na temat e – biznesu. Szczegóły w poniższym linku:

UE-1

1. Electing the US president: why the heck is it so complicat? – rozpoczęcie spotkań z językiem angielskim prowadzonych przez wykładowcę PWSZ w Koninie pana dr. Bartosza Wolskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć w poniższym linku:

ANS-1