Licealiści zorganizowali szkolenie z pierwszej pomocy

Data publikacji: kwiecień 2014

Wszyscy wiemy, że pierwsza pomoc jest bardzo ważna. Im wcześniej zaczynamy się uczyć i udzielać jej, tym większa szansa, iż będziemy mogli komuś pomóc. Dlatego nasza grupa 1 kwietnia postanowiła zaprosić i nauczyć kolegów z podstawówki pierwszej pomocy.

 

Grupa, która nas odwiedziła była sześcioosobowa. Nastolatkowie w wieku 11-12 lat przybyli wraz ze swoim opiekunem, panią Danutą Brzezińską. Nasi koledzy i koleżanki: Zuzia, Kasia, Jasiu, Rafał, Arek i Stefan zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Natomiast nasza drużyna wcieliła się w rolę wykładowców różnych przypadków, które im omawialiśmy.

W trakcie dwugodzinnego spotkania zaprezentowaliśmy najpopularniejsze i najistotniejsze przypadki medyczne, takie jak: omdlenie, zawał, zadławienie, złamania, pozycję boczną oraz RKO. Nasza lekcja polegała na zaprezentowaniu części praktycznej jak i omówieniu kwestii teoretycznych.
Później nasi młodsi koledzy musieli sami stać się ratownikami medycznymi i udzielić pierwszej pomocy. Mimo tak trudnego zadania poradzili sobie z tym znakomicie.
Na koniec spotkania nasza grupa postanowiła zaprezentować dwa zdarzenia, które miały zaakcentować primaaprilisowy charakter dnia.:)
Myślę , że cel naszych zajęć został zrealizowany, że niesienie pierwszej pomocy stanie się dla nich równie ważne, jak dla nas. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Życzyłabym sobie i moim kolegom więcej tego typu doświadczeń!