Warsztaty medyczne na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i ANS Konin

Data publikacji: marzec 2024

Uczniowie klas biologiczno- chemicznych brali udział w marcu w serii wykładów  i warsztatów rozwijających zainteresowania medyczne na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk stosowanych w Koninie.

 

W ramach współpracy patronackiej maturzyści z klasy 4b uczestniczyli 5 marca w seminarium studenckim Wydziału Nauk o Zdrowiu  na temat „Antyoksydanty- coś dla zdrowia i urody”. W trakcie spotkania wysłuchali wykładów dotyczących znaczenia antyoksydantów w zwalczaniu wolnych rodników oraz wykorzystania tych związków w diecie i kosmetykach. Wyjątkowo interesującym był dla naszej młodzieży wykład na temat „ Dieta o potencjale anti -aging” oraz możliwość sprawdzenia jego założeń w praktyce jakim był przygotowany przez studentów ANS poczęstunek bogaty w antyoksydanty.

Licealiści z klasy 3b brali udział w wykładach dotyczących chorób neurodegenaracyjnych mózgu oraz metod ich diagnozowania i leczenia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. O tym, jak rozpoznawane i leczone jest stwardnienie rozsiane opowiedziała p. dr  Agnieszka Wencel-Warot natomiast ubiegłoroczni absolwenci kierunku lekarskiego zaprezentowali problematykę otępienia starczego ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn choroby Alzheimera. W oparciu o zagadnienia zawarte w treści wykładów zorganizowany został konkurs „Młody Medyk”, w którym Michalina Szymańska zajęła trzeci miejsce.

Wizyty na uczelniach wyższych były  okazją dla uczniów do zapoznania się z zasadami rekrutacji na różne kierunki związane ze zdrowiem i medycyną.