Adam Bartkowiak na Mistrzostwach Polski w pływaniu

Data publikacji: marzec 2015

W minionym tygodniu Adam Bartkowiak brał udział w Mistrzostwach Polski 17-18latków w Gliwicach, które odbywały się w dniach 13- 15 marca. Już pierwszego dnia Adam poprawił swoje rekordy życiowe w stylu dowolnym na 50 m uzyskując 25,51 sek (wcześniejsza życiówka to 25,91 sek) i otrzymał powyżej 500 punktów w rankingu FINA oraz klasykiem na 50 m uzyskując 31,91 sek (życiówka to 32,35 sek) i tu również zyskał blisko pół tysiąca punktów. Wyniki Adama, jak sam podkreśla, mają szczególne znaczenie, ponieważ stanowią prawdziwy przełom jakiego dokonał po powrocie z pływania w Warcie Poznań ponownie do Iskry Konin i wskazują na właściwy kierunek treningów prowadzonych przez trenera Artura Baranowskiego.

Bardzo dobrze zaprezentował się również drugiego i trzeciego dnia mistrzostw. Podczas wszystkich startów w Gliwicach zdecydowanie poprawiał swoje rekordy życiowe oraz uzyskiwał w każdej konkurencji blisko 500 punktów w rankingu FINA. I tak jego aktualne „życiówki” to na 200 metrów stylem klasycznym 2:33,35 sek (poprawa o 6 sekund!), na 100 metrów stylem dowolnym 57,27 sek (lepiej o prawie 2 sekundy), natomiast na 100 metrów klasykiem 1:10,61 sek (szybciej o blisko 3 sekundy). Teraz Adama czeka wiele pracy nad dalszą korektą techniki, tak aby kolejne występy przynosiły poprawę uzyskanych rekordów i wymarzone finały, do których już niewiele mu brakuje.

Oto co powiedział Adam po udanych startach w Mistrzostwach Polski – Moje występy na Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach i konfrontacja z najlepszymi pływakami w kraju to najlepszy sposób na motywację do dalszej, ciężkiej pracy na treningach. Najtrudniejszy okres mojej kariery pływackiej mam już chyba za sobą, dlatego dobry występ na Mistrzostwach Polski był mi szczególnie potrzebny- podkreśla Adam Bartkowiak. Dziękuję mojemu trenerowi, że świetnie przygotował mnie do najważniejszych zawodów!

Dziękujemy Adamowi za relację i życzymy wielu sukcesów w najważniejszych startach.