Medaliści turnieju finałowego w badmintonie

Data publikacji: marzec 2015

16 marca nasi uczniowie Robert Zatylny i Jonasz Ansion a 17 marca Marta Blejwas i Marta Szyniszewska startowali w finale województwa wielkopolskiego w drużynowym badmintonie chłopców i dziewcząt. Turniej rozegrany został po raz pierwszy w  poznańskim parku rekreacyjno-sportowym fairPlayce, pięknym obiekcie, przygotowanym pod największe imprezy sportowe np.  mistrzostwa świata w racketlonie. Dwa słowa o wspomnianej dyscyplinie – racketlon to sport, w którym gra dwóch zawodników w każdą z czterech dyscyplin „rakietkowych”: tenis stołowy, badminton, squash i tenis ziemny.

Muszę przyznać, że bardzo dobrze się tam grało naszym uczniom. Pierwszego dnia chłopcy wywalczyli nam medal zajmując trzecie miejsce w Wielkopolsce, a następnego dnia dziewczęta były o krok od zdobycia medalu. Walcząc o trzecie miejsce uległy drużynie z Turku 3-2 i ostatecznie zajęły 4 miejsce.