Adam Bartkowiak trzeci na pływackich Mistrzostwach Wielkopolski!

Data publikacji: czerwiec 2015

W miniony weekend  na Mistrzostwach Wielkopolski w ostatnim  już sprawdzianie przed Mistrzostwami Polski brązowy medal wypływał nasz utytułowany pływak  Adam Bartkowiak.

Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego to bardzo ważne zawody pływackie  na których tradycyjnie stawiły się najsilniejsze kluby pływackie naszego województwa np. Warta Poznań, Akwawit Leszno, UkS Środa Wielkopolska, Delfin Toruń czy UPKS Rawicz a także kluby pływackie spoza  Wielkopolski np. Buks Warszawa, Mks Znicz Koszalin, UKS JAGIELLONKA Warszawa, UKS Kapry- Armexim Pruszków itd.
Niestety, dwa dni przed zawodami Adam rozchorował się i mocno osłabił organizm co w dużym stopniu wpłynęło na jego starty na dłuższych dystansach 19czerwca – 100m klasycznym i 100kraulem. „Po nawrocie brakowało mi powietrza, nie mogłem nabrać oddechu, zatykało mnie” – opowiada Adam. Bartkowiak liczył jednak na dobry start w sobotę, ponieważ był to dystans sprinterski – na 50m klasycznym „Już w piątek na pierwszej długości było dobrze, problem pojawił się po nawrocie, więc miałem nadzieję na poprawienie życiówki na 50m klasycznym i zajęcie miejsca na podium”.  Adam dopiął swego , poprawił życiówkę o 0.05s i z czasem 32.50 oficjalnie został trzecim najlepszym żabkarzem w Wielkopolsce. Tuż po tym starcie Bartkowiak miał płynąć 200m stylem klasycznym, jednak silne przeziębienie, problemy z oddychaniem i gorączka uniemożliwiły pokonanie tego dystansu .Adam stawił się jednak na stracie i popłynął  pierwsze 50m na 100% sił . Udało mu się jeszcze poprawić rekord życiowy , uzyskując nieoficjalny czas 32.37s, który dałby mu Mistrzostwo Wielkopolski.
Teraz celem Adama jest zakwalifikowanie się do finału na Mistrzostwach Polski. By to osiągnąć, będzie potrzebny czas w okolicach 31.60s. Od poniedziałku Adam wchodzi w fazę bezpośredniego przygotowania przedstartowego a już od 15 do 17 lipca popłynie w MP.

Powodzenia!