Pośrednictwo pracy

Data publikacji: październik 2015

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Słupca
12 października 2015 r. odbyło się spotkanie klas 3b i 3d z Marcinem Nowakiem – pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słupcy.
Pan M. Nowak przedstawił uczniom główne cele funkcjonowania Młodzieżowych Centrów Kariery OHP i zadania, jakie realizowane są w ramach różnych projektów, w tym najnowszy projekt „Gwarancje dla młodzieży”, który ma na celu wsparcie młodzieży w powrocie do nauki, pomoc ludziom młodym w wejściu na rynek pracy i uzyskaniu zatrudnienia poprzez zdobycie kwalifikacji zawodowych podczas darmowych szkoleń.
Młodzież poinformowana została o formach pomocy oferowanej przez MCK OHP w Słupcy w szczególności ludziom młodym. Uczniowie poznali również propozycje pracy wakacyjnej oraz sezonowej, które mogą być nie tylko sposobem pozyskania środków pieniężnych na wypoczynek wakacyjny, ale stanowią często dla wielu osób pierwsze cenne doświadczenie zawodowe.
Wszystkim uczestnikom spotkania przekazane zostały materiały informacyjne i promocyjne o usługach Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy. 30 listopada młodzież będzie miała możliwość uczestniczyć w targach pracy, gdzie zaproszeni pracodawcy przedstawią oferty zatrudnienia.