Stypendia za wyniki w nauce i Nagrody Dyrektora

Data publikacji: październik 2015

20 października 2015 roku podczas uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej i Licealnego Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy otrzymali Stypendia za wyniki w nauce i Nagrody Dyrektora. Nagrodzeni to młodzi uzdolnieni ludzie, aktywni, otwarci na wiedzę, działający na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej oraz odnoszący sukcesy w zawodach sportowych.

Tak piszą o nich koledzy i koleżanki z klasy:
Dominika Dziewiątka (klasa 3b) to osoba ambitna i wytrwała. Jest w niej wiele pozytywnej energii oraz wzbudza zaufanie, dlatego też została jej powierzona już od pierwszej klasy funkcja skarbnika, którą pełni do dzisiaj. Nasza koleżanka poza tym, że jest dobrą uczennicą, jest również otwarta na innych, koleżeńska i w każdej chwili służy pomocą. Dominika udziela się również w sporcie. Wyróżnia się zarówno w sportach indywidualnych tj. biegi krótkodystansowe oraz skok w dal, jak i drużynowych np. unihokej.

Magda Daszkiewicz (klasa 3b) jest bardzo zdolną i ambitną uczennicą. Tak naprawdę trudno powiedzieć, czy jest to bardziej dusza humanistyczna, czy umysł ścisły, ponieważ osiąga sukcesy w wielu dziedzinach wiedzy. Jest ona osobą sympatyczną i towarzyską. Chętnie rozmawia z ludźmi i udziela im cennych rad. Jeśli ktoś będzie miał problem i poprosi ją o pomoc, to na pewno nie zostanie zignorowany.

Rafał Urbaniak (klasa 3a) to jeden z najsympatyczniejszych uczniów naszego liceum. Jest bardzo miły i życzliwy, zawsze wszystkim chętnie pomaga zarówno w nauce jak i sprawach osobistych. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś kiedykolwiek się na nim zawiódł. Zawsze można na niego liczyć w każdej sytuacji. Rafał najlepiej czuje się w przedmiotach ścisłych, a w szczególności w matematyce, z której jest wybitnie uzdolniony. Spośród innych wyróżnia się nie tylko swoją inteligencją i ogromną wiedzą, ale również miłością do sportu. Uwielbia sporty drużynowe, głównie siatkówkę oraz piłkę nożną, którym poświęca każdą wolna chwilę. Nasz kolega interesuje się również muzyką. Już od około 9 lat jest klarnecistą w Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta Zagórów. Oprócz tego Rafał uwielbia grać w szafy i sprawia mu to dużo przyjemności. Jest osobą wesołą i otwartą z głową pełną nowych, coraz to ciekawszych pomysłów. Dobrze mieć w gronie swoich znajomych właśnie takiego kolegę jak on.

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że Kacper Krotecki (klasa 3c) jest niezwykle wyjątkową osobą. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał jedną z najwyższych średni ocen w szkole – 5,25. Wszyscy podziwiamy go za jego ambicję i motywację. Dzięki tym cechom wiele osiągnął, a dalsze sukcesy stoją przed nim otworem. Kacper aktywnie bierze udział w życiu szkoły i klasy. W 3C jest przewodniczącym, natomiast liceum reprezentuje w zawodach sportowych oraz Młodzieżowej Radzie Miasta Słupcy. Spoczywa na nim wiele obowiązków, a ze wszystkich sumiennie się wywiązuje. Jednak każdego dnia pokazuje nam, że ważne są też dla niego takie wartości jak przyjaźń i troska o innych ludzi. Zawsze możemy liczyć na jego pomoc, dobrą radę oraz wsparcie. Jako przewodniczący dba, aby wśród naszych kolegów panowała zgoda i porozumienie, a każdy dzień nie był tylko szkolną lekcją, lecz chwilą pełną przemiłych wspomnień. Swoją błyskotliwością, poczuciem humoru i uśmiechem zaraża wszystkich wokół, przez co w klasie zawsze panuje sympatyczna atmosfera.
Kacper to nie tylko wzorowy uczeń, ale też wspaniały przyjaciel. To młody człowiek bardzo pozytywnie nastawiony do świata, czerpiący wiedzę z przyjemnością, a nie wyłącznie z obowiązku. Jest on przykładem dla wielu rówieśników, ponieważ pokazuje, że można spełniać swoje marzenia oraz wytrwale realizować się i dążyć do wyznaczonych celów, nie rezygnując z codziennych rozrywek. Jego hasłem przewodnim jest uśmiech i motywacja do stawania się coraz lepszą wersją samego siebie.

Wiktoria Głowacka (klasa 3b) od zawsze lubiła pracować na rzecz innych. Tym co napędza ją do działania jest uśmiech drugiej osoby i świadomość, że robi coś dobrego. W zakres jej działalności pozaszkolnej wchodzi między innymi Szkolny Klub Wolontariusza działającego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy. W formie wolontariatu od kilku lat udziela gimnazjalistom korepetycji głównie z chemii i matematyki, a także innych przedmiotów według zapotrzebowania uczniów. Natomiast w naszej szkole pełni funkcję wiceprzewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.
Dzięki działalności społecznej dostała się na tygodniowy turnus szkoleniowy z zakresu umiejętności liderskich w ramach realizowanego projektu „ Samorządy Uczniowskie na Start!”.
Pomoc koleżeńska w nauce okazała się dobrym pomysłem na projekt, który realizuje w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest pozyskanie jak największej liczby wolontariuszy w gimnazjum, a dalej w miarę możliwości, by ta idea rozprzestrzeniła się na cały powiat. Dzięki temu w ramach Akademii była na tygodniowej Szkole Letniej, gdzie uzyskała cenne informacje jak zrealizować projekt.
Adrianna Rudolf (3b) jest uczennicą III klasy. Drzemie w niej dusza artysty. Bardzo lubi wykonywać prace z różnych materiałów plastycznych. Jej plakat „Nie pal- stokrotnie proszę” wykonany przez Państwową Inspekcję Sanitarną, można spotkać do tego czasu w szkołach, ośrodkach zdrowia, szpitalach itp. Ale jej największym marzeniem, które tkwi w niej od najmłodszych lat jest aktorstwo. Uwielbia wcielać się w różne role. Już od zerówki uczyła się recytować wiersze, potrafiła mimiką i głosem opowiedzieć z zaciekawieniem to, co zawarł autor w wierszu. Już w szkole podstawowej była w kole teatralnym i grała główne role. Na uwagę zasługuje to, że w konkursach recytatorskich zawsze wygrywała i była wyróżniana. I tak jest do tego czasu, zawsze z konkursów wraca z jakimś sukcesem. Uczenie się wierszy nie sprawia jej problemów. Gdy robi to, co lubi, to nie ma z pamięcią żadnych kłopotów . Żałuje, że mieszka na wsi, gdyż tam nie ma możliwości rozwijania swojego talentu. Ma jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dostanie się do szkoły teatralnej i zaistnieje na dużym ekranie – to jej największe marzenie.

Szymon Andrzejak (2a) jest bardzo miłym i spokojnym uczniem. Interesuje się dziejami II Wojny Światowej, a także literaturą. Czyta bardzo dużo książek o różnej tematyce. Szymon bardzo dobrze się uczy i ma najwyższą frekwencję w szkole. Jest ambitny, zorganizowany i ułożony. Będąc najlepszym uczniem w klasie nie wywyższa się, nie traktuje kolegów protekcjonalnie, ponieważ z natury jest skromny i pokorny. Nasz kolega nie odmawia, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Bardzo łatwo zdobywa się jego zaufanie. W klasie jest postrzegany jako oaza spokoju. Zawsze chętnie służy radą i pomocą.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!