Wycieczka Srebrna Góra

Data publikacji: czerwiec 2015

W dniach od 18 – 20.06.2015r. uczniowie klas 1a , 1b i 1e pod opieką pań: Agnieszki Leżały, Urszuli Radosiewicz, Edyty Bednarskiej-Korus oraz Romy Matyniak wzięli udział w ekscytującej i pełnej wrażeń wycieczce do Wrocławia oraz Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej  w Srebrnej Górze. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wrocławskiego ZOO i afrykarium – obiektu przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu, m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior: Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby;  ekspozycję poświęconą Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, dżunglę otaczającą rzekę Kongo z krokodylami i manatami.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej w Srebrnej Górze. Zorganizowane tam atrakcje dostarczyły nam  wielu niezapomnianych wrażeń.  Przygotowano do dla nas m.in. emocjonujący zjazd z 30- metrowego wiaduktu kolejki zębatej z początku XX wieku, wyprawę szlakiem sztolni dawnych kopalni srebra , a  dla chętnych – ekstremalną wersję z czołganiem się w tunelach odwadniających pod szlakiem kolei „zębatej, zjazd kolejką tyrolską, wspinaczkę po profesjonalnej ściance,  zorbing,  slackline, , strzelanie z łuków  oraz spacery po górskich szlakach.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję przezwyciężyć swój strach i zmierzyć się ze swoimi słabościami, szczególnie w trakcie zjazdu z 30- metrowego wiaduktu oraz w czasie czołganie się w pełnym błota tunelu odwadniającym. Mimo trudności udało nam się pokonać nawet te najbardziej ekstremalne  przeszkody, ponieważ towarzyszyli nam wspaniali  instruktorzy, którzy pomagali nam właściwie przygotować się do zadań.  Było przy tym wiele śmiechu i zabawy.

Po trzech dniach zmęczeni, ale  pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Była to niezapomniana wycieczka, którą będziemy jeszcze długo mile  wspominać.