Tłumaczenie to też sztuka

Data publikacji: grudzień 2015

25 listopada 2015r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zorganizowała po raz piąty Konkurs Tłumaczeniowy, który przygotowano na Wydziale Filologicznym. Uczniowie naszej szkoły Katarzyna Gątarczyk, Małgorzata Wawrzon, Lewandowska Monika oraz Marcel Kędziora wraz z nauczycielką języka angielskiego Wiolettą Nyszler uczestniczyli w konkursie. Uczniowie przekładali na język polski z angielskiego wiersz Friendship After Love Elli Wheeler Wilcox, XIX-wiecznej angielskiej poetki oraz fragment książki On the Road, Jacka Kerouaca, nieżyjącego już współczesnego amerykańskiego pisarza.

W czasie, gdy komisja oceniała prace konkursowe, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w warsztatach tłumaczeniowych, w których tematem przewodnim było amerykańskie święto Thanksgiving Day.
„Oceniane prace były na wyrównanym poziomie, a te najlepsze nagrodziliśmy i wyróżniliśmy” powiedziała podczas wręczania nagród Sylwia Dominiak, jedna z jurorek.
Gratulując najlepszym językowcom, dyplomy wręczyła dr Joanna Chojnacka-Gärtner, prorektor ds. rozwoju i promocji (germanistka).

W turnieju uczestniczyło 55 uczniów (24 anglistów z 15 szkół i 10 germanistów z 4 szkół) z Konina, Koła, Kościelca, Radziejowa, Słupcy, Turku, Wrześni i Żychlina.

 

Uczeń z klasy 2a Marcel Kędziora został nagrodzony wyróżnieniem.

 

Serdecznie gratulujemy!