Dzień patrona

Data publikacji: grudzień 2015

5 grudnia był wyjątkowym dniem dla słupeckiego liceum. Dokładnie 148 lat temu, w Zułowie urodził się patron naszej szkoły – Józef Piłsudski.

W tym roku obchodzimy również 25 rocznicę przywrócenia szkole imienia marszałka. Z tej okazji w przeddzień jego urodzin klasa 2B przygotowała akademię, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz delegacje klas drugich. Na samym początku dyrektor Tadeusz Raczkowski przypomniał krótko historię naszej szkoły, a szczególnie tradycje patriotyczne, które były w niej obecne niemal od samego początku. Następnie głos zabrali zaproszeni goście – Wicestarosta Słupecki Szymon Grzywiński oraz Przewodniczący Rady Rodziców Bogdan Kowalski.

W czasie części artystycznej prowadzonej przez Natalię Patrzek i Mateusza Pawłowskiego wszyscy mieli okazję obejrzeć ciekawą prezentację o życiu i czynach Piłsudskiego przygotowaną przez Łukasza Pakulskiego i Jakuba Gauzę. Na scenie pojawiły się również Alicja Wysocka i Adrianna Rudolf, które zaprezentowały wiersze poświęcone Piłsudskiemu. Nie mogło również zabraknąć samego marszałka, w którego rolę z powodzeniem wcielił się Dawid Błaszczyk.

Na zakończenie pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z testem wiedzy o marszałku. Najlepsi okazali się reprezentanci klas 1B i 1C, którzy zaskakująco dobrze poradzili sobie z pytaniami. Jako nagrodę zwycięzcy otrzymali koszulki z podobizną Józefa Piłsudskiego.