STUDNIÓWKA 2016

Data publikacji: luty 2016

             Data – 6 lutego 2016 – na długo pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów, bowiem wtedy odbyła się ich studniówka – jedyny taki bal w całym życiu. Wszyscy bardzo długo wyczekiwali na tę chwilę, aby po 2,5 latach ciężkiej nauki móc chociaż na kilka godzin zapomnieć o egzaminie maturalnym.

Uroczystość odbyła się w Liliowym Stawie w Małachowie Złych Miejsc. Przed godz. 18:00 głównym gościem na sali był … stres. Każdy pragnął, aby część oficjalna przebiegła zgodnie z planem. Jak na studniówkę przystało, bal rozpoczęto polonezem, do którego uczniowie sumiennie przygotowywali się pod okiem pana Mirosława Górniaka, pana Leszka Wyszyńskiego i pani Edyty Bednarskiej-Korus. Ku zaskoczeniu wszystkich maturzyści nie tańczyli w rytm tradycyjnej melodii z filmowego Pana Tadeusza, co uczyniło ten taniec bardziej oryginalnym i wyjątkowym. W pierwszej parze zaprezentowali się pani Dyrektor Urszula Radosiewicz oraz pan Starosta Mariusz Roga.

Warto zaznaczyć, że na balu studniówkowym oprócz pana Starosty z żoną, pojawili się również Przewodniczący Rady Rodziców – pan Bogdan Kowalski z żoną oraz Prorektor PWSZ w Koninie – pani Joanna Chojnacka – Gertner z mężem , a także rodzice i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na podziękowania dla wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowano do komitetu studniówkowego, którego przewodniczącą była pani Marzena Bartosik, a w jego skład wchodzili wychowawcy klas: pani Mariola Pietrowicz, pani Jolanta Biadasz, pani Mirosława Błaszczak i pani Emilia Babacz oraz rodzice: pani Ewa Domeracka, pani Agnieszka Miłos, pani Lucyna Gawrych i pani Anna Chudzińska. Następnie zatańczono „pierwszy taniec” z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi.

Po części oficjalnej, gdy emocje opadły, zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo całą zabawę studniówkową uwiecznił kamerzysta. Wszyscy bawili się doskonale do godziny 4.00 w rytm znakomitej muzyki. Śmiało można powiedzieć, że studniówka wypadła wzorowo. Z pewnością każdy maturzysta nieraz wróci pamięcią do tego wydarzenia, by odetchnąć w trakcie przygotowań do egzaminu dojrzałości i nie tylko.