Licealiści na Festiwalu Piosenki Miłosnej we Wrześni

Data publikacji: luty 2016

9 lutego we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się 7 Festiwal Piosenki Miłosnej Każdemu wolno kochać zorganizowany przez Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Casino oraz Starostwo Powiatowe we Wrześni. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 wykonawców z wielkopolskich szkół m.in. z Wrześni, Swarzędza, Gniezna, Jarocina. Nie zabrakło wśród nich również utalentowanej muzycznie młodzieży z słupeckiego liceum. Wiktoria Kuchowicz wraz z zespołem w składzie Szymon Śniegocki oraz Filip Pietraszak zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Hey, natomiast Łukasz Ławniczak wykonał utwór  Andrzeja Zauchy pt. Bądź moim natchnieniem.

Jury miało niewątpliwie twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom konkursu był niezwykle wysoki. Ostatecznie przyznano trzy nagrody i  dwa wyróżnienia w oddzielnych kategoriach: gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Ławniczak, który został również laureatem nagrody specjalnej za brawurę w głosie (jak to ładnie określił przewodniczący jury).

Na zakończenie warto wspomnieć, iż organizatorzy festiwalu dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy wraz z opiekunami czuli się naprawdę wyjątkowo. Cały konkurs przebiegał w iście walentynkowej atmosferze, do czego przyczyniło się nastrojowe oświetlenie oraz piękny wystrój wnętrza ,w którym dominował motyw serc.

Dobra organizacja, atrakcyjne nagrody rzeczowe, przyjazna atmosfera to z pewnością atuty tej cyklicznej imprezy, która z roku na rok zyskuje sobie coraz większy zasięg i popularność.