Zwycięzcy szkolnego turnieju FIFA

Data publikacji: marzec 2016

Szkoła to miejsce, które kojarzy się nie tylko z nauką, ale także z czasem spędzonym w gronie rówieśników, z którymi można się spotkać , aby dzielić swoje pasje. Mogli się o tym przekonać uczniowie, a także nauczyciele, którzy wzięli udział w zorganizowanym po raz pierwszy w naszej szkole turnieju FIFA – jednej z najpopularniejszych gier sportowych. Od października do lutego uczniowie oraz dwójka odważnych nauczycieli (pani Marzena Wojtkowiak i pan Dariusz Woźniak ) rywalizowali ze sobą o miano Mistrza Szkoły.
Na turniej zapisało się 40 osób, co już samo w sobie świadczy o tym , że inicjatywa ta zainteresowała społeczność szkolną. Następnie uczestnicy losowali drużynę, którą mieli reprezentować podczas turnieju. Najpierw rozgrywki odbywały się w grupach ( system każdy z każdym, 8 grup po 5 osób), z grupy wychodziły 2 pierwsze osoby, następnie w fazie pucharowej rozgrywano dwumecze, a zwycięzca przechodził dalej.
26.02 najlepsi rozegrali finał oraz mecz o 3 miejsce. Zwycięzcą został Kamil Pomorski z klasy I a. Na dalszych miejscach znaleźli się: Michał Bartkowiak (kl. II a), Marcel Kędziora (kl. IIa ) oraz Jonasz Ansion (kl. IIa). Podczas rozgrywek dobrze się bawili nie tylko grający, ale także kibice, którzy wspierali swoich kolegów w często zaciętych meczach. Całość odbywała się zgodnie z zasadami fair play i przebiegała w miłej atmosferze. Wyniki wszystkich meczy można zobaczyć, wchodząc w link: http://challonge.com/turniejszkolnyfifa, a oto co na temat turnieju mówią uczniowie LO:
„Taki turniej to bardzo fajna sprawa, zamiast czekać na przystanku autobusowym możemy pograć w FIfę, a przy okazji sprawdzić, jak grają ludzie w naszej szkole. Jest to ciekawa forma rywalizacji, nie trzeba wtedy walczyć o stopnie, tylko o zwycięstwo z kolegą. Liczę na to, że turniej nie będzie jednorazową inicjatywą, ale stanie się to coroczną tradycją. Generalnie mówiąc: fajna sprawa i gratuluję pomysłu. 5! „
„ Myślę, że pomysł zorganizowania turnieju gry FIFA 2016 okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy przede wszystkim ogromne zainteresowanie uczniów przekładające się na dużą frekwencję gwarantującą mnóstwo zdrowej rywalizacji i emocji. Każdy usilnie walczy o zwycięstwo. Taka inicjatywa to świetny sposób na odreagowanie po, czasem ciężkim dniu w szkole. Organizatorom należą się brawa i gratulacje! „
Na koniec chcieliśmy bardzo podziękować Marcelowi Kędziorze oraz Jonaszowi Ansionowi z klasy 2a za opiekę nad organizacją turnieju oraz zapewnienie sprzętu w czasie spotkań.