Badmintoniści Mistrzami Wielkopolski !!!

Data publikacji: Marzec 2016

Pierwsze złoto dla Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy w rozegranym finale wojewódzkim w badmintonie chłopców SPG w Kaliszu. Nasi uczniowie wywalczyli Mistrzostwo Wielkopolski zdobywając tym samym Złote Medale Licealiady !!! Chciałbym dodać, że rok temu cieszyliśmy się z trzeciego miejsca i brązu!

Mistrzowie Wielkopolski 2016

Robert Zatylny,
Jonasz Ansion,
Marcel Kędziora
Opiekun – p. Edyta Bednarska – Korus

Gratulację dla Zwycięzców! Jesteście wielcy

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY XVII LICEALIADY W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM CHŁOPCÓW

Miejsce:     PWSZ KALISZ

Uroczystego otwarcia dokonał  vice-prezes SZS Wielkopolska p. Mirosław Dębowski oraz Dziekan PWSZ p. Arkadiusz Janiak

Zawody rozgrywane były na trzech kortach . 12 zespołów zostało podzielonych na cztery trzyzespołowe grupy. W grupach grano systemem” każdy z każdym” a awans do „Wielkiego Finału” uzyskali zwycięzcy grup.  Drużyny z miejsc drugich zajęły miejsca 5-8 a z miejsc trzecich miejsca 9-12. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia związkowy PZBad. Radosław Nowaczyk. Wszystkie mecze przebiegały w atmosferze fair play.

Wszystkim uczestnikom zapewniono ciepły posiłek oraz wodę, napój i słodki poczęstunek .

Za miejsca I-IV wręczono grawertony a za miejsca I-III medale. Ceremoni dekoracji dokonywał p. Mirosław Dębowski oraz Dziekan PWSZ Kalisz Arkadiusz Janiak

 

XVII LICEALIADA – FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W BADMINTONIE CHŁOPCÓW

LICEALIADA edycja 2015 / 2016

 

KOMUNIKAT

 

  1. Zawody odbyły się w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu 25.02.2016r w godzinach 9/00 – 15/30 i przeprowadzono je zgodnie z programem oraz obowiązującymi regulaminami.

 

  1. Stawiło się 12 drużyn:

 

II LO KALISZ
ZSR KACZKI ŚREDNIE
ZS im M.KOPERNIKA KONIN
I LO OSTRZESZÓW
LO SŁUPCA
ZS PUSZCZYKOWO
IV LO POZNAŃ
I LO PLESZEW
LO WOLSZTYN
ZST OSTRÓW WLKP
III LO KALISZ
LICEUM SALEZJAŃSKIE POZNAŃ

 

 

 

3.Wyniki gier grupowych:

Gr. A

LO SŁUPCA         vs       I LO PLESZEW             3  :  0

I LO PLESZEW     vs       I LO OSTRZESZÓW     0  :  3

LO SŁUPCA          vs       I LO OSTRZESZÓW     3  :  0

 

  Awans do1/2 finału  LO SŁUPCA.

 

Gr. B

 

ZSR KACZKI ŚREDNIE  vs       LO WOLSZTYN     3 :1

LO WOLSZTYN               vs      II LO KALISZ          3 :0

ZSR KACZKI ŚREDNIE  vs      II LO KALISZ          3 :0

 

Awans do1/2 finału  ZSR KACZKI ŚREDNIE.

 

Gr. C

 

ZS KONIN          vs          III LO KALISZ                          3  :  0

III LO KALISZ   vs    LICEUM SALEZJAŃSKIE POZNAŃ    1  :  3

ZS KONIN          vs     LICEUM SALEZJAŃSKIE POZNAŃ   3  :  0

 

Awans do1/2 finału ZS KONIN.

 

 

Gr. D

 

IV LO POZNAŃ          vs     ZS PUSZCZYKOWO   1  :  3

ZS PUSZCZYKOWO     vs     ZST OSTRÓW WLKP      3 :  1

IV LO POZNAŃ          vs     ZST OSTRÓW WLKP     3 :  1

 

Awans do1/2 finału ZS PUSZCZYKOWO.

 

 

  1. Wyniki runda -1/2 Finału:

 

 

LO SŁUPCA           vs     ZS KONIN           3 :1

 

Awans do finału – pojedynek o miejsce I: LO SŁUPCA.            .

 

ZSR KACZKI ŚREDNIE        vs      ZS PUSZCZYKOWO          0 :3

 

Awans do finału – pojedynek o miejsce I: ZS PUSZCZYKOWO.                     

 

Mecz o III miejsce:

 

ZS KONIN      vs   ZSR KACZKI ŚREDNIE        3 : 0

 

Mecz o I miejsce:

 

LO SŁUPCA    vs    ZS PUSZCZYKOWO          3  :  1

 

4.Kolejność końcowa:

 

 

1 miejsce        LO SŁUPCA

2 miejsce       ZS PUSZCZYKOWO

3 miejsce       ZS KONIN

4 miejsce       ZSR KACZKI ŚREDNIE

5 miejsce       LO WOLSZTYN

6 miejsce       I LO OSTRZESZÓW

7/8 miejsce    IV LO POZNAŃ

LICEUM SALEZJAŃSKIE POZNAŃ

9 miejsce      ZST OSTRÓW WLKP

10miejsce       III LO KALISZ

11miejsce       I LO PLESZEW

12miejsce       II LO KALISZ.