Zgłoście się do Akademii Liderów!

Data publikacji: kwiecień 2016

Czytaliście zapewne o projekcie „Mój kolega moim przewodnikiem” który napisała Wiktoria Głowacka do Akademii Liderów! I o rejsie statkiem Pogoria po Morzu Śródziemnym, który odbył się w ramach szkolenia w Akademii Liderów!

Macie zapał do działania, głowę pełną pomysłów i przekonanie, że to od Was zależy, jak będzie wyglądała Wasza lokalna społeczność i świat dookoła. Spróbujcie uczestniczyć w fascynującej przygodzie jaką zapewnia Akademia Liderów!

Rekrutacja do II edycji Akademii rozpoczęta! Autorzy najciekawszych projektów społecznych wyjadą na warsztaty, gdzie dowiedzą się jak swój pomysł wcielić w życie, a później zrealizują go w swojej okolicy. Zgłoszenia można przesyłać do 8 maja.

W Akademii Liderów udział weźmie 60 osób, które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekt społeczny. Do wyboru są dwa obszary tematyczne społeczny i historyczny związany z obchodami 1000-lecia chrztu Polski 50 lat później. Chętni wypełniają formularz aplikacyjny dostępny na stronie Akademii Liderów.

Uczestnicy projektu wezmą udział w bezpłatnym wyjeździe, gdzie dowiedzą się jak być liderem i koordynować grupą wolontariuszy. Przez kilka dni w ramach Szkoły Letniej wspólnie z tutorami odbędą szkolenia i warsztaty z zakresu zarządzania projektami, a także z podstaw teorii wiedzy obywatelskiej.

Informacji udziela pedagog szkolny