Lemoniada i mufinki na orzeźwienie

Data publikacji: maj 2016

W piątek 20 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych uczniów klas trzecich. Korzystając z okazji, grupa młodzieży zaangażowanej w realizację programu Stypendia św. Mikołaja, przygotowała orzeźwiającą lemoniadę i smakowite babeczki. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Kobiet „Razem” w Kornatach i sklepu „U Ali” w Kotuni zyskaliśmy potrzebne produkty, jak cytryny czy cukier do przyrządzenia napoju, a do przygotowania babeczek zgłosiły się jak zwykle bardzo chętne i zaangażowane w program dziewczyny: Klaudia Spychała, Wiktoria Ossuch, Kamila Owczarzak, Anna Ziemniewicz, Marta Szygenda, Jesika Niwińska, Karolina Jarema, Patrycja Kapczyńska i Ksenia Szczepaniak.

Ambasadorki programu Anna Ziemniewicz i Marta Szygenda wraz z Wiktorią Ossuch i Malwiną Mielcarek  przy wiosennie przygotowanym stoisku zachęcały do kupna pysznego napoju i słodkości. Dekorację stoiska zaprojektowała  Natalia Kaczmarek.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko  uczniów, ale również nauczycieli, dyrekcji i rodziców, dzięki czemu zebraliśmy 210 złotych na stypendia. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań.

Anna Ziemniewicz