Licealiści na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Koninie

Data publikacji: czerwiec 2023

Na zaproszenie dr n. med. Edyty Bielik – Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu ANS w Koninie , licealiści z 2b i 3b uczestniczyli w zajęciach i pokazach zorganizowanych w ramach obchodów 25-lecia uczelni. Klasa 3b w maju miała okazję zwiedzić Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej oraz wydział pielęgniarstwa i kosmetologii.

W trakcie zajęć ze studentami licealiści zapoznali się z kierunkami kształcenia na uczelni, uczestniczyli w symulacji medycznej, a także zbadali stan swojej skóry z wykorzystaniem specjalnego programu komputerowego.

Uczniowie z klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w oficjalnych obchodach 25-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu w dniu 15.06. W tym dniu wykładowcy i studenci przygotowali dla licealistów wiele atrakcji związanych ze zdrowiem. Na wydziale pielęgniarstwa studentki wykonywały badania EKG, poziomu glukozy i cholesterolu we krwi oraz saturację. Na wydziale kosmetologii studentki oceniały stan zdrowia skóry licealistek oraz wykonywały zabiegi upiększające twarz i dłonie. Dużym zainteresowaniem naszych uczennic cieszył się pokaz makijażu. W pracowni dietetyki uczniowie mieli możliwość oceny składu ciała oraz otrzymania wskazówek dietetycznych. W centrum symulacji chorób uczestniczyliśmy w symulacji medycznej dotyczącej przygotowania kobiety do cesarskiego cięcia. Loterie i konkursy zorganizowane przez uczelnię były okazją do wygrania wielu ciekawych nagród takich jak ciśnieniomierze, stetoskopy czy pulsoksymetry.

Wyjazd do ANS w Koninie był pełen wrażeń i pozytywnej energii. Dziękujemy ANS wspaniałe przyjęcie i pełną otwartości rewelacyjną atmosferę.